Każdemu miłośnikowi e-papierosów terminy takie jak premix czy liquid nie są obce. Inaczej ma się sprawa tych osób, które w wapowaniu dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. Mnogość wariantów obu tych produktów może przyprawić o zawrót głowy. Co to jest liquid i czym się różni od premixu? Który z tych olejków jest lepszy i na jakie kwestie zwrócić uwagę, dokonując wyboru? Tego wszystkiego dowiesz się, czytając nasz poniższy artykuł.

Co to jest liquid?

Liquid to produkt bardzo dobrze znany wszystkim osobom korzystającym z e-papierosa. Ta płynna substancja występuje w wielu wariantach smakowych. Jest niezbędna do wapowania, czyli palenia elektronicznego papierosa.

Liquid to olejek, który zamknięty jest w niewielkiej buteleczce o pojemności 10 ml. Wlewa się go do specjalnego zbiorniczka w e-papierosie. To właśnie tam, w wyniku podgrzania zmienia swoją postać, przybierając formę chmury, którą palacz się zaciąga. Następnie, podobnie jak dym papierosowy, jest wydychana na zewnątrz. Z tą jednak różnicą, że dym emitowany przez elektroniczne papierosy nie jest szkodliwy dla otoczenia. Z tego właśnie powodu korzystać z niego można wszędzie tam, gdzie palenie zwykłych papierosów jest niedopuszczalne, np. w autobusie, sklepie lub w biurze.

Olejki, czyli liquidy, mogą różnić się między sobą stężeniem nikotyny. Możesz wybierać spośród wariantów całkowicie jej pozbawionych lub też o mniejszej, lub większej jej zawartości. Maksymalne stężenie dopuszczalne przez polskie prawo to 20 mg/ml.

Co to jest premix i czym się różni od liquidu?

Wiesz już, co to jest liquid. Kolejnym ważnym preparatem, który warto znać, jest premix. Czym jest ten rodzaj olejku i czym się różni od liquidu? Już spieszymy z odpowiedzią!

Premix jest płynem, który podobnie jak liquid, kupisz w niewielkich butelkach. W przeciwieństwie do liquidów pojemność premixów może być jednak znacznie większa. Dostępne są warianty o pojemności 15, 30, a nawet 60 ml. Ten stężony i mocno skoncentrowany płyn nie jest jednak gotowy do użytku. Aby tak było, należy połączyć go z odpowiednim produktem, jakim jest shot nikotynowy. Premix sam w sobie pozbawiony jest nikotyny i dopiero mieszając go z bazą, uzyskasz pełnowartościowy płyn, który możesz wlać do swojego elektronicznego papierosa.

Szeroki wybór premixów w ofercie sklepu E-liq.pl

Premixy dostępne są w wielu wariantach smakowych. Możesz się o tym przekonać, zapoznając się z ofertą naszego sklepu internetowego. W sprzedaży posiadamy znane i lubiane serie premixów, takie jak Izi Pizi, Fantos, The Mask, One Shot czy Dark Line. Możesz wybierać spośród wielu wariantów smakowych – od orzeźwiających, przez chłodzące aż po słodkie.

Liquid czy premix – co będzie lepszym wyborem?

Już wiesz, co to takiego liquid i premix. Nasuwa się teraz pytanie – co będzie lepszym rozwiązaniem? To zależy. Przede wszystkim od tego, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania. Istnieje spora grupa osób, dla których dostępne 10 ml liquidu to zdecydowanie za mało. Wówczas lepszym rozwiązaniem będzie zakup premixu oraz bazy i samodzielne skomponowanie olejku o zadowalającej pojemności. W ten sposób zaopatrzysz się we własnoręcznie zmieszany liquid, który starczy Ci przez dłuższy czas.

Jeśli jednak wolisz gotowe rozwiązania, a mniejsza pojemność produktu to dla Ciebie bardziej zaleta niż wada, gdyż stwarza okazję do częstszego próbowania nowych smaków – liquidy będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Mnóstwo smaków i rodzajów sprawia, że masz w czym wybierać i z pewnością znajdziesz wariant idealny właśnie dla Ciebie.

Jeśli natomiast obawiasz się przygotowywania premixów i nie wiesz, czy poradzisz sobie z tym zadaniem – bez obaw! W naszym sklepie znajdziesz produkty, które umieszczone zostały w większych opakowaniach. Wolne miejsce należy jedynie uzupełnić bazą zawierającą nikotynę – i gotowe! Poznaj dziesiątki naszych propozycji, próbuj, testuj i eksperymentuj – z naszą ofertą jest to naprawdę proste.