E-papierosy ostatnimi czasy są bardzo popularne. Stanowią świetną alternatywę dla klasycznych wyrobów tytoniowych. Elektroniki z liquidem zawierają o wiele mniej szkodliwych substancji niż te tradycyjne. Dużym plusem e-papierosów jest ich aromat, który odpowiada za walory smakowe. Liquid 0 jest jedną z odmian tych współczesnych używek. Zero przy jego nazwie nie jest przypadkowe i oznacza brak nikotyny. Czym dokładnie charakteryzuje się liquid 0 i czy jest szkodliwy dla zdrowia? Na to pytanie odpowiadamy poniżej. 

Liquid 0 - czy ten e-papieros szkodzi?

Liquid jest płynem do e-papierosa, który zawiera glikol propylenowy, glicerynę, nikotynę i aromat. Kupujący wybierają odpowiednią dla siebie moc stężenia nikotyny np. 24 mg/ml, 18 mg/ml, 12 mg/ml, 6 mg/ml. Może to być również 0 mg/ml – w tym przypadku nie znajdziesz nikotyny. Jest to jeden z największych plusów liquidu 0. Brak zawartości w nim nikotyny powoduje, że w żaden sposób nie uzależnia fizycznie. 

Czy liquid 0 szkodzi? E-papierosy są generalnie uważane za bezpieczniejsze rozwiązanie od klasycznych papierosów. Tym bardziej liquid 0, który nie zawiera nikotyny. Co prawda nie jest to wyrób medyczny, ale praktycznie nie ma działania negatywnego na organizm. 

Czy liquid 0 szkodzi nałogowym palaczom?

Zdecydowanie nie! Może również okazać się świetnym sposobem na wyjście z nałogu. Jednak ze względu na brak nikotyny na początku może nie zaspokoić potrzeb osób uzależnionych od niej. Dlatego nałogowym palaczom poleca się liquidy z nikotyną. Stopniowo mogą oni zmniejszać moc płynu w e-papierosie. Po jakimś czasie głód nikotynowy będzie coraz mniejszy, aż w końcu zniknie. Wtedy sięgnięcie po liquid 0 będzie idealnym rozwiązaniem.

Liquid 0 szkodzi bardziej niż tradycyjne papierosy?

E-papierosy, a w tym liquid 0 służą przede wszystkim do inhalacji. Jest to całkowicie odmienne od palenia, gdzie zachodzi proces spalania tytoniu, podczas którego wydziela się tysiące szkodliwych substancji. Dlatego tradycyjne papierosy są tak bardzo niezdrowe. Liquid 0 jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla waperów, którzy czerpią dużą przyjemność ze smaku, zapachu i inhalacji. Zawsze wybieraj e-papierosy od sprawdzonych producentów, aby zapobiec niepożądanym działaniom. Jeśli chcesz uniknąć szkodliwego wpływu nikotyny i czerpiesz dużą satysfakcję z inhalacji, liquid 0 jest wspaniałym opcją dla Ciebie.