Liquid to coś, bez czego nie obejdzie się żaden vaper — zarówno ten początkujący, jak i zaawansowany. Stanowi swego rodzaju podstawę korzystania z e-papierosa. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na zakup gotowego liquidu, czy też tworzysz go poprzez mieszanie premixów z odpowiednimi składnikami – musisz co nieco o nim wiedzieć. Z naszego dzisiejszego wpisu dowiesz się, jak otworzyć liquid i premix oraz jak ich właściwie używać. Podpowiemy także, jak dobrać najlepszy olejek. Czytaj dalej, a znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Czym jest liquid?

Jeżeli Twoja przygoda z e-papierosami trwa w najlepsze, z całą pewnością wiesz, czym jest liquid. Jednak każdy początkujący vaper musi zdobyć odpowiednią wiedzę, dzięki której palenie e-papierosa stanie się proste i przyjemne. Czym zatem jest liquid? Jest to specjalny płyn, z nikotyną lub bez, który stanowi podstawę wapowania. To właśnie ten olejek, pod wpływem ciepła zmienia swój stan skupienia z ciekłego w gazowy i przyjmuje postać chmury dymu. To właśnie tę chmurę wdychasz do swoich płuc, a następnie wydychasz na zewnątrz. W przeciwieństwie do tradycyjnych papierosów dym wytwarzany przez elektryki nie jest szkodliwy dla otoczenia. Z tego właśnie powodu z elektronicznego papierosa możesz korzystać w miejscach publicznych – w biurze, sklepach, a nawet w pociągu.

Jak wybrać odpowiedni liquid?

Już wiesz, czym jest liquid i jak bardzo ważną rolę odgrywa podczas palenia e-papierosa. Jak jednak wybrać odpowiedni jego rodzaj? To zależy. W dużej mierze od Twoich upodobań i preferencji. Mamy na myśli nie tylko smak i aromat, lecz także odpowiednie stężenie nikotyny. Możesz wybierać spośród liquidów o rozmaitych smakach – owocowych, orzeźwiających, chłodzących lub deserowych. W naszym sklepie znajdziesz także szeroki wybór różnorodnych połączeń smakowych, np. banana z truskawką czy czarnej porzeczki z mentolem. Możliwości jest naprawdę sporo, dlatego z powodzeniem znajdziesz tu coś dla siebie.

Jeżeli chodzi o stężenie nikotyny, oferujemy liquidy o mocy od 0 do 18 mg/ml. Pierwsze z nich są całkowicie pozbawione nikotyny – są świetną opcją dla osób, które rzucają palenie.

Jak otworzyć liquid i gdzie go wlać?

Kiedy dowiedziałeś się już, czym jest liquid oraz jak wybrać produkt dopasowany do Twoich potrzeb, pora przejść do najważniejszego tematu. Wiele osób zastanawia się jak otworzyć liquid i jak z niego korzystać. Już spieszymy z odpowiedziami.

Jak otworzyć butelkę z liquidem? To wcale nie jest takie proste, szczególnie gdy robisz to pierwszy raz. Jej specyficzna budowa wymaga, aby lekko docisnąć nakrętkę do dołu z jednoczesnym jej odkręcaniem. Postępując w ten sposób, już po chwili będziesz mógł korzystać ze swojego liquidu.

Co dalej? Tak otwarty płyn wystarczy przelać do odpowiedniego miejsca w Twoim e-papierosie. Specjalna część, czyli clearomizer, może znajdować się w górnej lub dolnej części urządzenia. Należy uzupełnić ją do pełna posiadanym płynem, a następnie odczekać kilka minut. Możesz też pochylić swoje urządzenie lub poturlać je w dłoniach – wszystko po to, aby liquid równomiernie się rozłożył. Po wykonaniu tych czynności możesz cieszyć się swoją aromatyczną chmurą w wybranym przez Ciebie smaku.

Jak otworzyć premix i jak go użyć?

Jak nietrudno się domyślić, butelkę z premixem otworzysz w dokładnie taki sam sposób, jak tę z liquidem. Przytrzymaj więc nakrętkę produktu i wciśnij ją nieco ku dołowi z jednoczesnym jej odkręcaniem. Teraz należy wolną część buteleczki uzupełnić wybraną przez Ciebie bazą oraz dokładnie wymieszać oba składniki. Potrząsaj energicznie butelką z płynami, aż do ich całkowitego połączenia. Niektórzy vaperzy zalecają odstawienie produktu w chłodne i suche miejsce. Tak przygotowany premix nadaje się do użycia. Teraz wystarczy, że wlejesz go w to samo miejsce, w które wlewa się liquid, czyli do clearomizera, a Twój e-papieros będzie gotowy do użycia.