O szkodliwości nikotyny powiedziano już wiele. Niemal każdy zdaje sobie sprawę 

z tego, że jest to substancja uzależniająca. Jednak czym tak naprawdę jest nikotyna i co takiego sprawia, że ma toksyczny wpływ na zdrowie człowieka? Wyjaśniamy!

Nikotyna - co to takiego?

Nikotyna została uznana przez WHO za narkotyk. Jest silnie uzależniająca. Zwiększa produkcję dopaminy w organizmie, dając poczucie przyjemności. Właśnie dlatego palenie papierosów jest wciąż tak popularne. Skutecznie poprawia ono nastrój i wycisza organizm. Nie zmienia to jednak faktu, że nikotyna jest substancją toksyczną. Zwłaszcza jej konwencjonalna forma, którą można znaleźć w tradycyjnych papierosach, ma negatywny wpływ na ludzkie zdrowie.

Jaki jest wpływ nikotyny na organizm?

W świecie naukowym wciąż trwa debata na temat szkodliwości nikotyny. Wielu uczonych uważa, że to nie ona, a towarzyszący paleniu papierosów dym tytoniowy ma działanie rakotwórcze. Nikotyna działa na mózg człowieka jak inne narkotyki, na przykład heroina czy kokaina. Nie sposób jednak porównywać ich szkodliwości. Nikotyna, choć uzależnia, poprawia samopoczucie, uspokaja układ nerwowy, wspomaga koncentrację oraz usprawnia procesy myślowe. Warto jednak rozpatrzyć przyjmowanie substancji w inny sposób, niż poprzez palenie tradycyjnych papierosów.

Alternatywy dla tradycyjnej nikotyny

Oczyszczona nikotyna - co to takiego? To znacznie zdrowsza i neutralna dla organizmu substancja. Może ona stanowić doskonałą alternatywę dla wielu palaczy, którzy chcą zatroszczyć się o swój organizm. Ważne jednak, aby kupować tylko 

w sprawdzonych sklepach, aby mieć pewność co do tego, że nikotyna została dokładnie sprawdzona przed dopuszczeniem do sprzedaży.

Nikotyna - co to takiego? Mamy nadzieję, że dzięki naszym wyjaśnieniom wiesz już więcej na ten temat. Palenie tradycyjnych papierosów bez wątpienia jest szkodliwe, dlatego warto szukać bezpieczniejszych dla zdrowia alternatyw. Serdecznie zapraszamy Cię do naszego sklepu. Znajdziesz w nim produkty do inhalacji  oczyszczoną nikotyną najwyższej jakości oraz wszelkiego rodzaju przydatne akcesoria. Z naszą pomocą zadbasz o swoje zdrowie, nie rezygnując z przyjemności, jaką daje Ci palenie.