Waporyzatory, czyli popularne "e-papierosy", mają w swoim wnętrzu kluczowy element - atomizer. To właśnie on odpowiada za przemianę płynu w parę. Z biegiem lat atomizery ewoluowały, dostosowując się do oczekiwań użytkowników. Możemy wyróżnić trzy główne rodzaje: RDA, RTA i RDTA. Każdy z nich jest inny i ma swoje specyficzne cechy. W tym artykule przybliżymy Ci, czym się różnią.

 
Atomizer RDA (Rebuildable Dripping Atomizer)

 

Znany również jako dripper, atomizer RDA wyróżnia się brakiem szklanego zbiornika na liquid. Zamiast tego posiada rynienkę, do której użytkownik zakrapla płyn bezpośrednio na grzałkę. Chociaż wymaga to regularnego zakraplania co kilkanaście do kilkudziesięciu zaciągnięć, efekt w postaci gęstej chmury jest tego warty. Dripper jest idealny dla entuzjastów chmurzenia, którzy cenią sobie intensywny smak i chcą nauczyć się tworzenia własnych systemów grzewczych.

 

Zalety:

  • Intensywny smak
  • Możliwość tworzenia własnych systemów grzewczych
  • Idealny dla trików

 
Atomizer RTA (Rebuildable Tank Atomizer)

 

RTA to uniwersalne atomizery z wbudowanym zbiornikiem, który pozwala na ciągłe chmurzenie przez kilka godzin. Są one doskonałym wyborem dla doświadczonych waperów, którzy cenią sobie wygodę i długotrwałe sesje wapowania bez konieczności ciągłego zalewania grzałki.

 

Zalety:

  • Wbudowany zbiornik na liquid
  • Wygoda i długotrwałe chmurzenie
  • Szeroki wybór produktów od renomowanych marek

 
Atomizer RDTA (Rebuildable Dripping Tank Atomizer)

 

RDTA to kombinacja zalet atomizerów RDA i RTA. Łączy w sobie doskonałe oddawanie smaku z wygodą zbiornika. Dzięki brakowi komina, droga od grzałek do ust jest krótsza, co przekłada się na lepsze walory smakowe. Jest to również doskonały wybór dla osób, które chcą nauczyć się tworzenia własnych systemów grzewczych, ze względu na prostotę budowy.

 

Zalety:

  • Doskonałe oddawanie smaku
  • Wbudowany zbiornik z zaletami drippera
  • Prosta budowa, idealna dla początkujących w tworzeniu systemów grzewczych

 

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego atomizera zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Niezależnie od tego, czy szukasz intensywnego smaku, wygody czy obu tych cech, istnieje atomizer idealny dla Ciebie. Warto eksperymentować i znaleźć ten, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.