Chcesz rozpocząć swoją przygodę z paleniem e-papierosów i nie wiesz, od czego zacząć? Na początek przydatne może okazać się poznanie kilku ważnych pojęć. Przede wszystkim musisz wiedzieć, czym jest liquid. To płyn o pojemności 10 ml, w skład którego wchodzi kilka substancji. Są to gliceryna roślinna, glikol propylenowy, ekstrakt smakowy (czasami mieszanka kilku), a także nikotyna albo ekstrakt CBD. Płyn ten podgrzewa się w e-papierosie, a następnie przepływa on przez Twoje usta i trafia do płuc. Żeby e-papieros był smaczny, konieczne jest, aby liquid miał odpowiednią moc. Jako moc oznacza się stężenie nikotyny albo CBD, która znajduje się w płynie. Jej wartość przedstawia się w miligramach (mg) na mililitry (ml) płynu. Jak obliczyć moc liquidu? Oto kilka praktycznych podpowiedzi.

Samodzielne obliczanie mocy liquidu 

Możesz spróbować samodzielnie obliczyć moc liquidu. Warto wtedy pamiętać, że moc liquidu, czyli zawartość nikotyny, jest zawsze podawana w przeliczeniu na 1 ml liquidu. Oznacza to, że na przykład moc 12 mg (to jest stężenie 1,2%) to zawartość 1 ml liquidu. Z kolei liquid o mocy 2 mg/ml (0,2%) odpowiada papierosowi, w którym zawartość nikotyny wynosi 0,1 mg/papieros.

Dostępne są takie moce liqudiów, jak:

– od 0 do 3 mg/ml – są to liquidy przeznaczone dla osób niepalących, o bardzo niskim stężeniu,

– od 3 do 6 mg/ml – liquidy o niskim stężeniu, które odpowiadają papierosom typu light,

– od 9 do 12 mg/ml – liquidy o średnim stężeniu, polecane dla osób, które palą papierosy o średniej mocy, czyli często te zapakowane w niebieskie opakowania,

– od 14 do 18 mg/ml – liquidy najmocniejsze, które wybierają ludzie palący najmocniejsze papierosy, często dostępne w czerwonych opakowaniach.

Chcesz obliczyć moc liquidu? Skorzystaj z nowoczesnej technologii!

Pragniesz dowiedzieć się, jak obliczyć moc liquidu? Pamiętaj, że to nie matematyka w szkole! Nie musisz robić tego samodzielnie. Śmiało możesz wykorzystać w tym celu aplikacje dostępne na smartphony czy internetowe kalkulatory. Wpisując w specjalne rubryczki wymagane dane, możesz dowiedzieć się interesujących rzeczy. Przykładowo – jakiej ilości składników potrzebujesz, żeby uzyskać konkretną ilość liquidu o wybranej przez Ciebie mocy, ile płynu potrzebujesz do uzyskania konkretnej mocy, jaką moc będzie miał płyn po zmieszaniu dwóch lub kilku liquidów. Nie stresuj się, na pewno uda Ci się dobrać odpowiednią ilość liquidu!

Jak widzisz, obliczanie mocy liquidu wcale nie musi być trudne. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom czynność ta okaże się przysłowiową bułką z masłem. Jeśli korzystasz lub planujesz korzystać z liquidów, zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie czeka na Ciebie szeroki wybór smakowych kompozycji, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie.