Liquid, czyli płyn do e-papierosa to niezbędny specyfik dla każdego e-palacza. Występująca w nim nikotyna jest oczyszczona i podana w bezpiecznym stężeniu (na poziomie od 0% do maksymalnie 3,6%). Jest to zupełnie inna substancja niż nikotyna syntetyczna obecna w tradycyjnych papierosach. Co jeszcze wchodzi w skład tego płynu? Jakie są składniki liquidu? Odpowiadamy.

Aromat – jaki wybierzesz?

Bez aromatu nie sposób wyobrazić sobie e-papierosa. To on nadaje liquidowi pożądany zapach i smak. Możesz wybierać spośród tych o zapachu tradycyjnego tytoniu, a także wariantów owocowych, kwiatowych i wielu oryginalnych, jak np. guma balonowa. Możliwości jest bardzo dużo, możesz więc odnaleźć swój ulubiony!

Pojedyncze aromaty oczywiście można ze sobą łączyć, tworząc autorskie, interesujące i niepowtarzalne kompozycje. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Oczyszczona nikotyna i inne składniki

Do składników liquidu oczywiście należy także nikotyna, jednak jest ona oczyszczona, przetestowana i bezpieczna. W płynie do e-papierosa znajdują się także substancje tworzące charakterystyczną „mgiełkę”. Są to glikol propylenowy (Propylene Glycol, PG) i gliceryna roślinna (Vegetable Glycerol, VG). Warto podkreślić, że – w przeciwieństwie do dymu z tradycyjnych papierosów – nikotyna nie powoduje negatywnych skutków związanych z biernym paleniem. To jedna z wielu zalet korzystania z nowoczesnych inhalatorów.

W skład liquidu wchodzą także inne substancje, są to m.in.: woda, środki zagęszczające oraz konserwujące. Przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się składnikom płynu. 

Co oznacza moc liquidu?

Moc liquidu opisana na opakowaniu oznacza stężenie nikotyny zawartej w danym płynie. Można porównać to do tradycyjnych papierosów, wśród których dostępne są m.in. czerwone, niebieskie czy srebrne. W przypadku e-papierosów moce te określane są kolejno jako: 3, 6, 9. Podana liczba mówi o ilości nikotyny wyrażonej w mg/ml.

Jak przechowywać liquid?

Kupując liquidy, warto pamiętać o ich odpowiednim przechowywaniu. Najczęściej są one dostępne w pojemniczkach o pojemności 10-15 ml, przystosowanych do samodzielnego uzupełniania płynu w inhalatorze. Zaleca się przechowywać je w ciemnych i chłodnych miejscach, ponieważ nikotyna pod wpływem tlenu i światła traci swoje właściwości.