Premixy to produkty, które cieszą się stale rosnącą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, gdyż rozwiązanie to pozwala na uzyskanie liquidów, które będą odpowiadać wszystkim Twoim potrzebom. Jeżeli jednak stworzenie swojego własnego olejku wydaje Ci się czymś skomplikowanym – koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Wyjaśniamy w nim, jak mieszać premixy z bazą, aby uzyskać idealne proporcje.

Co warto wiedzieć o premixie?

Zanim dowiesz się, jak korzystać z premixu, chcemy skupić się na tym, czym on tak właściwie jest. O ile osoby mające pewne doświadczenie w wapowaniu doskonale znają ten produkt, tak dla początkujących waperow może być czymś całkowicie nowym.

Czym jest premix? Jest to płyn o określonym smaku i aromacie, który zamknięty jest w buteleczce o pojemności 15, 30, 60 ml, a nawet większej. Z pozoru przypomina liquid, jednak nim nie jest. Dlaczego? Przede wszystkim premix, aby mógł stać się gotowym produktem, potrzebuje uzupełnienia w postaci płynu z nikotyną lub bez. Premix jest całkowicie jej pozbawiony, dlatego nie może być samodzielnie używany. Bez tego dodatku będzie też po prostu za mocny w smaku. Dopiero po połączeniu dwóch składników uzyskasz idealną kompozycję, gotową do palenia.

Premix to produkt, który występuje w wielu różnych smakach. Szeroki wybór rozmaitych wariantów znajdziesz w ofercie naszego sklepu – zapraszamy zatem do ich przetestowania.

Z czym łączy się premixy?

Już wiesz, że aby premix nadawał się do użycia, musisz dodać do niego pewien składnik. Jaki? Jest to shot nikotynowy, czyli płyn o pojemności 10 ml zawierający nikotynę. Jego stężenie może być różne – od 0 mg do 18 mg. Pierwsza opcja oznacza produkt całkowicie pozbawiony nikotyny.

Shot nikotynowy to produkt, który poza nikotyną, zawiera także glikol propylenowy (PG) oraz glicerynę roślinną (VG). Jest to tzw. baza, którą należy dodać do premixa. W jaki sposób i w jakich proporcjach? Już tłumaczymy!

Jak mieszać premix z bazą?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które nigdy wcześniej nie stosowały tego rodzaju płynów. Jak mieszać premix, aby uzyskać produkt o odpowiednim stężeniu nikotyny? Jak zachować odpowiednie proporcje? Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne. Wystarczy poznać podstawowe zasady, a mieszanie obu tych produktów stanie się zdecydowanie łatwiejsze.

Jeżeli masz premix o pojemności 20 ml możesz z niego zrobić liquid zawierający 0,3 lub 6 mg nikotyny. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu 0 mg, wystarczy, że dodasz do niego 10 ml bazy beznikotynowej. Jeśli zaś parametr ten ma wynosić 3 mg – dodaj do niego 10 ml bazy o stężeniu 9 mg. Gdy zależy Ci na większej mocy, do swojego premixu dodaj 10 ml shota o stężeniu 18 mg. Uzyskasz wówczas liquid o mocy 6 mg.

Twój premix ma pojemność 50 ml? Wówczas możesz uzyskać liquid o mocy 0, 1,5 oraz 3 mg. W celu otrzymania produktu bez nikotyny wystarczy dodać 10 ml bazy o zawartości 0 mg. Aby uzyskać moc 1,5 mg należy połączyć go z 10 ml shota o stężeniu nikotyny wynoszącym 9 mg. Z kolei chcąc otrzymać liquid 3 mg, połącz go z 10 ml bazy 18 mg.

Niekiedy producenci informacje te zawierają na opakowaniu. Warto jednak próbować różnych kombinacji, aby trafić na najlepsze połączenia.

Jak wybrać najlepszy premix?

Kiedy już wiesz, jak łączyć premix z bazą, możesz przystąpić do działania. W tym celu zaopatrz się w wybranego przez siebie premixa. Jaki będzie najlepszy? To zależy od Twoich upodobań i preferencji. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór wariantów różniących się przede wszystkim pojemnością i smakiem. Na sam początek polecamy mniejsze opakowania. A co ze smakiem? Możliwości jest wiele! Co powiesz na premix o smaku Twojego ulubionego owocu a może deseru? Jagoda, malina, arbuz, truskawka? Wybór zależy wyłącznie od Ciebie! W naszym sklepie możesz wybierać spośród dziesiątek propozycji – będących zarówno pojedynczymi smakami lub niezwykłymi, jak i ciekawymi połączeniami. Wybieraj do woli i komponuj swoje własne, unikalne liquidy.