Zastanawiając się nad wyborem między Ursa Nano a jego ulepszoną wersją, Ursa Nano 2, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych różnic, które mogą wpłynąć na decyzję. Oba modele pochodzą od renomowanej marki Lost Vape i prezentują się jako eleganckie, kieszonkowe urządzenia do wapowania, ale to właśnie detale decydują o ich unikalności.


Zacznijmy od serca każdego e-papierosa – baterii. Ursa Nano 2 wyróżnia się nieco większą baterią o pojemności 900 mAh, co sugeruje dłuższy czas użytkowania bez konieczności częstego ładowania. Jego poprzednik, Ursa Nano, posiada baterię o pojemności 800 mAh, co również jest godnym uwagi osiągnięciem, biorąc pod uwagę jego kompaktowe rozmiary.


Moc urządzenia to kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Ursa Nano 2 może pochwalić się maksymalną mocą 22 W, co jest nieco wyższą wartością w porównaniu do 18 W oferowanych przez Ursa Nano. To może przekładać się na intensywniejsze doświadczenie wapowania dla użytkowników Ursa Nano 2.


Jeśli chodzi o design, oba modele są smukłe i kompaktowe, ale Ursa Nano 2 jest nieco cięższy (85 g) w porównaniu do Ursa Nano (61.3 g). Może to być wynikiem większej baterii i dodatkowych funkcji. Wymiary Ursa Nano 2 są nieco większe, co może wpłynąć na ergonomię i sposób, w jaki urządzenie leży w dłoni.


Pojemność kartridża w obu modelach jest zbliżona, ale Ursa Nano 2 oferuje nieco więcej miejsca na ulubiony liquid (2,5 ml) w porównaniu do 2 ml w Ursa Nano. To może oznaczać rzadszą konieczność uzupełniania płynu.


Oba modele wykorzystują port USB typu C do ładowania, co jest wygodnym rozwiązaniem współczesnych urządzeń elektronicznych. Ursa Nano 2 wyróżnia się jednak dodatkowymi funkcjami, takimi jak kompatybilność ze wszystkimi wkładami serii Ursa i automatyczną aktywację poprzez inhalacje, co może przyciągnąć użytkowników ceniących sobie zaawansowane technologie.


Podsumowując, Ursa Nano 2 jawi się jako bardziej zaawansowana wersja swojego poprzednika, oferując większą baterię, wyższą moc i dodatkowe funkcje. Jednakże, Ursa Nano pozostaje atrakcyjną opcją dla tych, którzy preferują lżejsze urządzenia i cenią sobie prostotę. Wybór między tymi dwoma modelami zależeć będzie od indywidualnych preferencji użytkownika oraz tego, które cechy są dla niego najważniejsze.